סדרות טלוויזיה – המלצות ודיס

רשימה של הרבה סדרות טלוויזיה שראינו. הנוהל: שם של סדרה ופירוט קצר על מה היא/האם כדאי. הרבה סדרות אנגליות כי אנגלופילית, כמה סדרות זרות כי אינטלקטואלית מתנשאת, כמה אמריקאיות כי תרבות פופולרית זה כיף. הרוב המוחלט כאן מנטפליקס, פלוס עוד כמה בודדות מפריים, מאז שגיליתי באיחור של כמה שנים שאפשר להתחבר לזה גם מהונגריה.

גרייס ופרנקי: דרמה קומית אמריקאית. התחלתי לראות עם האופנוען והוא לא סבל, וגם אני נאלצתי להתגבר על הפרק הראשון כדי להמשיך. בפרק הראשון מודיעים שני הגברים בסדרה לנשותיהם זה ארבעים שנה שהם עוזבים אותן כי הם מאוהבים אחד בשני. אחרי זה, זה מתחיל להיות מצחיק. אבל ההתחלה לא מצחיקה בכלל. אז אני המשכתי לצפות בזה לבד (בקיפולי כביסה) ואני מרוצה. זו סדרה משעשעת במידה, יש בה דמויות משנה מעולות (כל הילדים, שהם בעצם בגילי פלוס מינוס, עוסקים בדילמות כמו אימהות לילדים קטנים או בחירות קריירה, שזה כבר ממש מדבר אליי), יש בה מעצבת שהייתי רוצה שתעצב לי את הבית (פרנקי וגרייס גרות בבית חוף מהמם בקליפורניה. כזה אני רוצה), וכמו כן ג'יין פונדה, שמשחקת את גרייס, היא השראה. כמו גם גרייס עצמה. הדמות השנייה, פרנקי, מתחילה כאנושית ומגניבה, אבל בעונות הבאות הופכת לקריקטורה מעצבנת, קצת כמו שקרה לפיבי ב"חברים". בכל מקרה, צפייה כיפית ולא מחייבת.

הבית של גרייס ופרנקי. כזה. כמו כן, החוף בקליפורניה – גם.


הכתר: בריטי, נטפליקס. קורותיה של המלכה אליזבת' השנייה קצת לפני שהיא עולה על כס המלוכה ואחרי. הדייטים עם פיליפ, החתונה, המלוכה. הכל מהמם, מעוצב ומרתק. חשבתי שאני אוהבת את בית המלוכה הבריטי וגיליתי שאני יכולה לאהוב עוד יותר. מחכים בשקיקה לעונה הבאה.

אאוטלנדר (או בעברית: נכרייה): נטפליקס. בריטי, נראה לי. סיפור מופרך, אבל למי איכפת? יש כאן את הסקוטי הכי חתיך שראיתן אי פעם, ורוב הזמן הוא לובש חצאית, לפעמים הוא לא לובש חולצה. מושלם לחובבות רומנטיקה והיסטוריה – העונה הראשונה מתרחשת בסקוטלנד בתקופת (עוד) מרד סקוטי נגד הבריטים. שאר העונות בעוד מדינות, אבל לא אספיילר. הרבה אופנה של המאה ה-18, עיצוב היסטורי, סקס בלי בושה (פרק שבע של העונה הראשונה כאילו נכתב כדי להעיר את הליבידו של כל בחורה שחשבה שזהו, כבר לא בא לה סקס), אלימות (לעיתים מוגזמת. הפרק האחרון של העונה הראשונה קשה לצפייה), ותועפות רומנטיקה. אבל כאמור, ג'יימי פרייזר, הסקוטי החתיך בתבל. אגב, תמונות שלו כשהוא לא בבגדים מהסדרה חושפות חנון אירופי לבנבן, אז חשוב להקפיד לראות אותו רק בתלבושת מהמאה ה-18.

ג'יימי מאאוטלנדר. אני מחזיקה מעצמי הבחורה הכי מעודנת על זה שהבאתי תמונה שלו שהוא לובש חולצה.

דה גוד פלייס / המקום הטוב – אמריקאי, נטפליקס דרמה קומית. אלנור מתה ועולה לגן עדן. שזה מפתיע, בעיקר אותה, כי היא יודעת שהיא לא הטיפוס שאמור ללכת לגן עדן. היא מגלה שם חבורת אנשים, כל אחד וייחודו. ביחד הם יגלו כמה הפתעות על גן עדן. חביב ומטורלל. מתישהו מתחיל להיות מסובך להבין מה קורה, קצת כמו ב"חברים" – הם לא יודעים שאנחנו יודעים שהם יודעים, אבל זה עדיין משעשע.

חברים מהקולג' – דרמה קומית, אמריקאי, נטפליקס. קבוצת חברים, עשרים שנה אחרי הקולג'. חלק התעשרו, חלק לא. חלק התחתנו באושר, חלק פחותוש. כולם נשארו חברים, פחות או יותר. הם מצחיקים, קל להזדהות איתם, וכיף לראות את ניו יורק. מה רע? בין השחקנים בטח תזהו את השחקנית של רובין מ"איך פגשתי את אמא" ואת השחקן שהיה הילד ב"הנסיכה הקסומה" וב"שנות הפלא".

13 סיבות למה – אמריקאי, נטפליקס. עונה ראשונה מעולה, מגוללת בסיפור מותח את סיפורה של האנה ולמה היא התאבדה. לא קל למי שהורים לילדים בתיכון או למי שזוכרים את ימיהם בתיכון, או למי שהורים לילדים שיהיו בתיכון. בקיצור, לא קל, אבל מרתק וחשוב לצפייה. העונה השנייה לעומת זאת – על הפנים. אז מאוד מאוד שווה לצפות בעונה הראשונה.

לות'ר – בריטי, נטפליקס. סדרת משטרה בריטית. הבלש הוא השחקן אידריס אלבה, שיש בנות שנשבעות שהוא הגבר הסקסי בעולם (אבל אני בעניין של סקוטים, כמו שכבר ראיתם כמה פיסקאות למעלה). בריטי במידה, משטרתי, טיפה אלים ומותח. ראוי בהחלט.

ליין אוף דיוטי – בריטי, נטפליקס. סדרת משטרה. אנחנו אוהבים סדרות משטרה בריטיות ועל כן נהננו גם מזו. הפעם – הבלשים עובדים ביחידה שקשורה לחקירות פנימיות במשטרה, כלומר מח"ש. טוב לחובבי הז'אנר.

מרצ'לה – בריטי, משטרה, נטפליקס. מרצ'לה היא חוקרת משטרה שלקחה חופשה לצורך האימהות. היא חוזרת לעבודה ומגלה שהחיים הפרטיים והעבודה שלה קשורים איכשהו. כמו כן, הייתכן שהיא עצמה הרוצחת? מעניין ושווה צפייה.

ברודצ'רץ' – כן, גם זו סדרת משטרה בריטית בנטפליקס. אבל משחק פה דיוויד טננט, הוא הוא דוקטור הו. מתרחשת בעיירה קטנה בדרום אנגליה, שזה תענוג לאנגלופילים. העונה השלישית אמורה להיות הכי מוצלחת, אז שווה להתמיד.

הרומן the Affair – סדרת דרמה אמריקאית, נטפליקס. זוג עירוני עשיר מתארח בקיץ בעיירת חוף במדינת ניו יורק ומתערבב עם המקומיים בעיירה. זה ישנה את חיי כולם. הסיפור מסופר מנקודות מבט משתנות, כלומר רואים אותן סצינות בשינויים קלים של נקודת מבט. התוצאה היא שלא תמיד אתם בטוחים עם מי אתם מזדהים. אחד השחקנים הוא ג'ושוע ג'קסון, לנצח פייסי בדוסון קריק, ומתברר שהוא ממש חתיך. שווה לראות כי מעניין (אם כי האופנוען קצת השתעמם לפעמים) וגם כי העיצוב, הו, העיצוב.

מאסטרס אוף סקס – אמריקאי, דרמה, נטפליקס. קצת ישן אבל מעולה. מן גירסה למד מן אבל מלאה בסקס. מעניין מאוד. האופנוען נרדם אבל אני צופה לבד (ראו: כביסה) וחושבת שמעולה.

בודיגארד / שומר הראש – בריטי, משטרתי, נטפליקס. לוחם קומנדו לשעבר (שאתם מכירים אותו כרוב סטארק) הופך לשומר הראש של שרה בממשלה שהוא מתנגד לדעותיה. נשמע מבטיח, ממשיך קצת מוזר. היה להיט לאיזו תקופה. טוב לחובבי הז'אנר.

חוג בלטצ'לי Bletchley Circle – בריטי, בלשי, נטפליקס. בלטצ'לי פארק הוא המקום בו פיצח הצבא הבריטי את הקוד הנאצי. עשר שנים אחרי המלחמה, המקודדות המבריקות שעבדו שם מצופות להיות עקרות בית מסורות, כיאה לשנות ה-50, ולשכוח שיש להן גם שכל. כשהן נתקלות בתעלומה, הן מגייסות את החברות מפעם בניסיון לפתור אותה לפני המשטרה. אני חיבבתי, האופנוען פחות.

מרסיי – צרפתי, נטפליקס. ז'ראר דפרדייה הוא ראש עיריית מרסיי. מרסיי מלאה בצרפתים ותיקים, צרפתים חדשים, ארגוני פשע וטרור, וכמובן, נשים צרפתיות וסקס מחוץ לנישואים. פחות עשה לי את זה, הרבה פוליטיקה ותככים, זה לא כל כך אני. אבל מה, האופנוען ואני עברנו לשוחח בצרפתית בתקופה שראינו את זה. למען הסר ספק: אני לא יודעת צרפתית. פא פרובלם, מון שרי, פא פרובלם!

גברת מייזל המופלאה – דרמה/קומי, אמריקאי, אמזון פריים. הו, זו סדרה כל כך שווה לצפות בה! היא מצחיקה, היא נוסטלגית, היא מעוצבת מהמם. הבגדים, הדירות, הניחוח היהודי אמריקאי בשנות ה-50. עשיתי בשבילה מנוי לפריים טי וי והיה שווה כל יורו. סדרה מעולה מעולה, לכו תראו.

ג'ק ראיין, הסדרה של טום קלנסי – הסוכן ג'ק ראיין בסדרת טלוויזיה בפריים טי וי (אמזון). קצת כמו הומלנד, אבל יש עונה אחת והיא כיפית לאללה. עשינו בינג' למרות שהיינו עייפים, ברמת השלושה פרקים בערב. מחכים לעונה השנייה!

האיש במצודה הרמה – אמריקאי, בדיוני, פריים טי וי. כבר כתבו עליה המון אבל עדיין שווה להמליץ. מה היה קורה אם הנאצים והיפנים היו מנצחים במלחמה? שלא נדע. אבל בסדרה הזו הם ניצחו, ועצם זה כבר מרתק את העין למסך, כי לעזאזל, זה מוזר לראות את דגל ארה"ב עם צלב קרס. שורה של דמויות מככבת כאן, חלקן גרות בחלק המזרחי של ארה"ב, שנשלט בידי הנאצים, וחלקן בסן פרנסיסקו, המכונה מדינת הפסיפיק ושייכת ליפנים. קורים שם הרבה דברים אבל לא רוצה לספיילר. מרתק.

זהו, נשארו עוד מלא סדרות אז – בפעם הבאה.

19 תגובות בנושא “סדרות טלוויזיה – המלצות ודיס

 1. וואו איזה שפע, תודה.
  את חלקן ראינו או אנחנו רואים. חלקן לא אהבתי. ובהחלט אבדוק את אלה שחדשות לי. ממש תודה

  אהבתי

   1. גרייס ופרנקי התחלתי וזה לא ממש תפס אותי. אאוטלנדר אהבתי רק את שלוש העונות הראשונות. הרביעית כבר היתה מעצבנת והפסקתי. דה גוד פלייס / המקום הטוב הומלץ על ידי בני, ופשוט לא התחברתי. בכלל חייבת לציין – כבר שנים שאין לי סבלנות לקומדיות. מרצ'לה התחלתי ולא התחברתי. הרומן the Affair הפסקנו כבר באמצע העונה הראשונה, אחרי שממש נמאס לנו משיטת ה"גרסא שלה, גרסא שלו" והשחקנית (או הדמות) ממש הביאה לי את הסעיף.
    כל השאר או שאהבנו מאד או שטרם ראינו…………תודה שוב על ההמלצות

    אהבתי

   2. המקום הטוב- ראינו. עונה ראשונה מעולה. השאר קצת דחי
    נוכרייה- כל העולם רואה. אני עדיין לא. עשית חשק עם כל הסקס והאלימות…

    אהבתי

 2. א. ברודצ׳רץ׳ – השחקנית הראשית ליד דייויד היא אוליביה קולמאן הנהדרת שאתמול זכתה באוסקר ובצדק על תפקידה בסרט הפייבוריט, והיא גם תשחק את המלכה אליזבת השניה בעונה הבאה של הכתר. גם פה העונה הראשונה מעולה ואחר כך קצת יורדת האיכות. עדיין שווה כי דייויד ואוליביה. ב. ליד ג׳יימי פרייזר משחקת אחת היפיפיות במסך הקטן בימינו, לדעתי. לא מכירה עוד אחת שמסוגלת ללבוש שמלות כאלו (מקסימות מאד, עליה) ולהראות כל כך אלגנטית. עומס הצמר באזור הבטן בשמלות הללו יכול להפוך כל אחת לחבית מהלכת אך לא את קלייר הדקה והארוכה. ג. אני עוד מחכה לעונה הבאה של מאסטרס אוף סקס. לא נראה לי שאקבל סיפוק (הה הה). אני חושבת שהם היו יותר מדי סקסיים וסגרו להם את הברז בגלל זה. מצער. אבל איפה מצאת אותם בנט פליקס? אני לא מוצאת. מאד אהבתי את השחקנית ולא ראיתי אותה יותר אחרי זה בשום מקום. ד. גברת מייזל שלא ראיתי כי אין לי אמזון מבוסס פחות או יותר על חייה של הקומיקאית ג׳ואן ריוורס. ה. יש סדרה שעדין לא הגיעה לנטפליקס שנקראת the good fight, על תהפוכות במשרדי עורכי דין ממולחים וזה מאד פוליטי ועכשוי לגבי השלטון באמריקה. כתוב מעולה. העונה השלישית יוצאת פה בטלויזיה במרץ. ו. האמנם לא ראית את ויקטוריה? פה משדרים את העונה השלישית וזה נפלא לדעתי. אני כמובן רואה את זה לבד כי אין רוצחים ופושעים ואלימות אז הגברים משתעממים.

  אהבתי

  1. א. נכון! שחקנית מעולה. לא ידעתי שזכתה אתמול באוסקר. איזה יופי לשמוע. ואני גם מרוצה מהליהוק להכתר, היא יכולה להיות דומה למלכה.
   ב. נכון שהשחקנית של קלייר מהממת אבל אני בקושי מבחינה במה שאינו ג׳יימי 😂
   ג. לגמרי בנטפליקס! אולי זה לא פתוח בנטפליקס בארץ? 😐
   ד. אמזון, לפחות כאן, מציעים קודם כל שבוע חינם ואז אפשר לבחור אם רוצים להמשיך ולשלם. תבחרי שבוע שיש לך זמן לבינג׳ ויאללה, מנוי לאמזון. אחרי זה תחליטי אם רוצה להמשיך. זה משמעותית יותר זול מנטפליקס.
   ה. אחכה שיגיע לנטפליקס. נשמע מבטיח.
   ו. ויקטוריה ברשימה שלי אבל האופנוען לא בעניין ואני רואה לבד רק בקיפולי כביסה, אז ייקח זמן עד שאגיע. אבל ממש בעניין.

   Liked by 1 person

 3. איזו רשימה מלאה ומפורטת. יפה, עדי!
  בעניין גרייס ופרנקי, בקושי רב צלחתי את הפרק הראשון בו התברר שלאחר ארבעים שנות נישואים של שני זוגות חברים, מתברר ששני הגברים בעצם מאוהבים זה בזה. ואחר כך זה כבר החיים, אך דרך פריזמה קליפורנית כל כך וברמה אחרת מחיים ממש רגילים כך שבשבילי היה ממש מענג. טרפתי בקלילות ברצף של פרקים.
  מאאוטלנדר שבעתי לאחר מספר פרקים. הסיפור המופרך שבר אותי ונפרדתי בדמעות מהחתיך ההורס בחצאית.
  בעניין הרומן, אני עם האופנוען. באיזשהו שלב משעממות כל החזרות מהזווית השונות.
  כל שאר הרשימה שלך, הנאה מלאה!
  תרומתי הצנועה:
  בלש אמיתי- סדרת דרמה/בלש אמריקאית. במוקד תיקים שנפתחים מחדש. כל עונה ושחקניה. התחילו עם וודי הארלסון, מתיו מקונוהיי, קולין פארל ובעונה האחרונה מהרשעה עלי האלוהי. שווה!
  Money Heist- פשע ספרדי. פרופסור מגייס חבורה של מקצוענים כאלה ואחרים במטרה לשדוד את הבנק המרכזי. שווה!
  The Time in Between- תופרת מוצאת את עצמה בעיסוקי ריגול. התלבושות! הסיפור! התקופה! הבריחה ממלחמת העולם בספרד לאלג׳יריה שלפני מלחמת האזרחים.
  ויש עוד סדרה שאינני מוצאת בנטפליקס כאן בישראל. אולי תצליחי למצוא בהונגריה. סדרה אמריקאית, דרמה משטרתית באיזור שמורה אינדיאנית והנוף המהמם של מונטנה. נפלא ובגלל האלצהיימר המתקדם שכבש את מוחי אינני מצליחה להזכר בשמה. אחזור אליך בהתבהרות הבאה😉

  אהבתי

  1. כשאני חושבת על זה, ברור שתאהבי גרייס ופרנקי 😀
   בלש אמיתי! העונה הראשונה מעולה מעולה. שם גיליתי שמתיו מקונוהי שחקן מצוין. חיכינו בקוצר רוח לעונה השנייה – והתאכזבנו. אז לשלישית כבר לא הגענו.
   שתי האחרות נשמעות מעניינות מאוד! אחפש, תודה!

   אהבתי

   1. הרבה סיבות אבל העיקרית שבהן היא שאני פשוט לא נהנית מזה מספיק בשביל הזמן שזה גוזל ממני. מעדיפה לעשות דברים אחרים.

    אהבתי

 4. גב מייזל המופלאה! רק לקרוא את השם מעלה חיוך. ותוסיפי לך את homecoming באמזון פריים. וגם את להרוג את איב בנטפליקס. וכמובן שקרים גדולים קטנים (או להפך) אם עוד לא ראית. תודה רבה שחיברת לי את השחקן משומר הראש לרוב סטארק. זה הטריף אותי כל הצפייה (שהייתה כיפית ממש) 😂

  אהבתי

  1. הומקאמינג וקילינג איב. רושמת לעצמי, תודה! מעריכה המלצות שלך מאז unreal
   גם אותי זה הטריף מי השחקן והייתי עצלנית מדי בשביל ממש לגגל, ויום אחרי שראינו את הפרק הראשון מישהי כתבה בפייס שזה רוב סטארק. אחח, שיחררה לי את ההטרפה.

   אהבתי

   1. אז ככה.
    כביסה אני לא מוציאה מחדר הכביסה. מקפלת במקום. זה לא לוקח הרבה זמן.
    מול הטלויזיה (ואני לא מבלה שם מי יודע כמה. לא בא לי) אני מתחבקת. פעם הייתי סורגת, עכשיו אני מתחבקת. כי זה יותר כיף. זה הפיל באחת את תפוקת הסוודרים שלי אבל יאללה. למי אכפת (ליובל. שהסוודר שלו נשאר בלי שרוולים).
    קטסטרופי זאת סדרה בריטית מצחיקה להפליא אבל גם עצובה.
    Catastrophe. שישה פרקים בעונה, העונה הרביעית רצה עכשיו, אולי נגמרה כבר. זה כדאי.

    אהבתי

 5. גברת מייזל נהדרת! אבל את הפרק הראשון של פראנקי וגרעין לא הצלחתי לצלוח…
  ואם בסדרות מתח בריטיות עסקינן – case histories באמזון היתה הפתעה ממש משמחת. הספר היה טראומטי מדי בשבילי אבל הסדרה… תענוג!

  אהבתי

 6. מצטרף להמלצות על קילינג איב, מעולה וקורעת. אם גרייס ופרנקי, נסי את שיטת קומינסקי עם מייקל דגלאס…:) מה עם מד"ב? עלתה עכשיו חדשה ששמה את ג. ר. ר בתור מפיק – nightflyers. וכמובן – the expanse שאומרים שהיא הדבר הכי טוב מאז גלקטיקה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s