סוכר וטלוויזיה

זה התחיל בתור רעיון חיובי. בכל קבוצות הפייסבוק שאני חברה בהן מדברים על אתגר הבלי סוכר, כמה חברות שלי עשו את זה ודיווחו פלאים ובאופן כללי הרעיון ממש נכון: סוכר הוא בסופו של דבר הסם הכי ממכר, הגוף לא צריך אותו ולכן הכי הגיוני להפסיק לצרוך אותו. וכל מי שהפסיק מספר שבנוסף לנשירת הקילוגרמים והצרת ההיקפים הוא גם ישן טוב יותר, העור נראה טוב יותר, הוא מרגיש טוב יותר וכו. בקיצור, החלטתי להפסיק סוכר.

האופנוען קפץ על הרעיון כמוצא שלל רב. הכריסמס התאפיין אצלנו בזלילה חסרת רסן כי "בכריסמס לא סופרים קלוריות"/"כשכל כך קר בחוץ ואנחנו תקועים בבית זה לא הגיוני למנוע מתוקים מעצמנו" ושאר תירוצי שקר כלשהו. וכידוע, כל המתוקים האלה בסופו של דבר נשארים איתכם עד הכריסמס הבא. אז שנינו, עבי מותניים מתמיד, החלטנו שזה בהחלט הזמן להפסיק סוכר.

רגע! נזכר האופנוען. יש לנו כמה שוקולדים מעולים בבית ואין סיכוי שנצליח להפסיק סוכר כשהם יושבים לנו על המדף. מצד שני, לזרוק לינדט לפח זה בטח ברשימת החטאים שמובילה אנשים לגיהינום. אין ברירה אלא לאכול את כל השוקולדים האלה לפני שאנחנו מתחילים בפרויקט.

אז אתמול בערב אכלנו חבילת לינדט עצומה מול הטלוויזיה, ואילו הבוקר התיישבנו לארוחת בוקר של פאנקייקים, מכוסה בכל טוב המתוקים שהיה בבית:

IMG_0802
הנבחרת. למרבה הצער כולה הגיעה לגמר

 

ומה היה לנו כאן: ריבה שווה, סירופ מייפל, ממרח שוקולד מריר של לינדט או כמו שהיו צריכים לקרוא לו "אורגזמה מכל כפית", וחמאת בוטנים.

זה כנראה לא משנה שהפאנקייקים היו פאנקייקים מקמח כוסמין מלא, קפיר, סוכר קוקוס ומטוגנים בשמן קוקוס בכבישה קרה. אני בעצמי לא יודעת למה טרחתי להכין פאנקייקים בריאים כשאחרי זה כיסינו אותם במיטב הסוכר שהיה בבית.

אז אם לא נאושפז היום בשל קריסת לבלב – מחר אנחנו מתחילים אתגר ללא סוכר. יאי.


 

ואם כבר הזכרתי איך אנחנו טוחנים לינדט מול הטלוויזיה, אולי אספר על כמה סדרות מומלצות מנטפליקס. נטפליקס זו הדרך הכמעט יחידה שלנו לצפות בטלוויזיה כאן, לאור זה שכל הערוצים מדובבים בהונגרית, ופרט לאיזה ארבעה (מתוכם שלושה ערוצים HBO, אז יש לנו את זה וזה נחמד) אף לא אחד מציע משהו באנגלית, כך שנטפליקס הוא מקור הצפייה החוקית היחיד שלנו.

אז נטפליקס. אבל אנחנו סנובים אינטלקטואלים ולכן חלילה שנצפה בסדרות אמריקאיות המוניות. הו לא, אנחנו בעניין של סדרות אירופיות כמובן. אז קבלו אותן:

La Mante – היא סדרת מתח צרפתית. מעולה מעולה. באמת, מהסוג שכל פרק נגמר בקליף האנגר שחייבים להמשיך עכשיו. פלוס באמת לא יודעים מי הרוצח עד הפרק האחרון. פלוס צרפתית מתנגנת באוזן. פלוס שיק צרפתי. כלומר, יכולתי לספר לכם על הנארטיב או על זוויות הצילום שמזכירות קצת את את מורשת הגל החדש הצרפתי של שנות ה-60 (בעיקר מבחינת החירות בתזוזת המצלמה הלא הוליוודית), אבל אני אעשה את הדבר האהוב עליי וארדד את השיח. כי מה שממש מצא חן בעיני בסדרה זה איך שאשתו של הגיבור מתלבשת: היא מסתובבת כל הסדרה עם גירסה כלשהי של חולצת פסים (החל מהקלאסי שחור לבן וכלה בחולצת פסים ורוד עתיק עם אפור) או חולצה גברית מכופתרת, ג'ינס גבוה (חולצה בפנים), סניקרס אדידס ומעיל טרנץ'. בקיצור, אילולא הייתה צרפתייה אפשר היה לומר שהיא קוראת מצטיינת של המלבישה.

למרבה הצער בקושי יש תמונות שלה בגוגל, אז מה שמצאתי זה רק שתיים שבהן הטרנץ' מסתיר את שאר הבגדים, אבל עדיין, השראה:

 

lamalu2863f9339facad787acba8fd9d470f4e

כמו כן, יש לנו קטע כזה לעבור לדבר בשפה של הסדרה שאנחנו צופים בה. צרפתית זה הכי מצחיק כי האופנוען באמת מדבר צרפתית, ואילו אני בעלת ידע בסיסי של שנתיים לימודי צרפתית בתיכון, כלומר אוצר מילים מצומצם במיוחד אבל יודעת לומר התחלות של משפטים כמו שצריך. זה אומר שעברנו לשיחות כמו "בון סואר מון שרי, אולי תביא את השוקולה מהקוויזין?" או "לס אנפנט ישנים, אפשר להוציא את השוקולה". וכמובן עונים רק ב-oui ונו אחד לשני. מה אומר לכם, בצרפת היינו נחשבים עם פיגור קל.

Border Town – היא סדרת בלש פינית. אם חשבתי שהונגרית זה קשה אז ביץ' פליז, פינית. שפה שלא הצלחנו לקלוט מילה אחת בה, כולל שמות של אנשים. חוץ מיאנינה, שזה שם של אחת הילדות שם. הגיבור הוא בלש עם כישרון מיוחד (לא מנטליסט אבל הבנה מיוחדת), והסיפור מתרחש בעיירה היושבת בפינלנד על הגבול עם רוסיה. פרט לסיפור הבלשי (הראוי), יש גם הרבה נופים מפינלנד (אגם, יער, עצים, ירוק, אוויר צח. בואי נעבור לשם, אמר האופנוען בהתלהבות, וכבר נכנס לגוגל לחפש איזה קיאק הוא יקנה כשנגור שם) וגם הבנה שבעצם ידענו עוד לפני: אתם לא רוצים גבול עם רוסיה. אמאל'ה.

Trapped – היא סדרה איסלנדית, שמתרחשת באיזו עיירת חור קטנה באיסלנד, בעיצומה של סופת שלג שחוסמת את כל הגישות לעיירה לכמה ימים טובים, בדיוק בשלב שהם מגלים שמסתובב בה רוצח חופשי. ברקע מקבלים המון נופים איסלנדים (הרים מלאי שלג,  ים.  זהו. בואי נעבור לשם, התלהב האופנוען, והלך לחפש קיאקים בגוגל. נו באמת). הקטע המצחיק הוא שאיסלנדית די דומה לשבדית, מה שאיפשר לי לעשות את הקטע האהוב עלינו ולעבור לדבר בשפה של הסדרה שאנחנו צופים בה, בעוד האופנוען עונה "יא" ו"ניי". היה מצחיק.

trdln

fdphoj
הגיבור של הסדרה. הוא חמוד וחתיך ומתאהבים בו, ואיך לומר, גם הוא לא חסך במתוקים בכריסמס

סיפורה של שפחה – זה לא בנטפליקס, זה לא אירופי וזה גם לא צריך פרסום ממני, אבל ראינו והיה ממש מעולה. ומלחיץ כי יש פה איזה בסיס מציאותי לסדרה. רק אציין שמעבר לזה שהסדרה מעולה גם היא השפיעה לנו על השפה ועכשיו אנחנו מברכים אחד את השני לשלום ב"blessed day" או מוסיפים לכל משפט "under his eye". אנחנו גיקים, אין מה לומר.

37 תגובות בנושא “סוכר וטלוויזיה

 1. איתך בעניין הסדרות האירופאיות (למרות שסיפורה של שפחה דווקא לא בא מהיבשת). אהבתי גם איך האופנוען עושה את הצעד המתבקש הבא ו'מכניס' עצמו למקום שבו הסידרה מתרחשת. רק מעיד עד כמה היא מוצלחת. אני אציין רק עוד שתיים: הממשלה (Borgen) הדנית, שמאוד מאוד הזכירה לי דווקא את הפוליטיקה הישראלית. והגשר (Broen) קו פרודוקציה דנית-שוודית נהדרת.

  אהבתי

  1. נכון, זה לא קורה לנו בסדרות שאנחנו לא אוהבים, שאנחנו שוקלים לעבור לשם. "הגשר" אהבנו מאוד, ובורגן יש לנו בדיוידי ובאמת הגיע הזמן שנשב על זה.

   אהבתי

 2. under his eyes זו ברכת הבית. מפחיד כמה שזה דומה למה שילך פה יום אחד בארץ.
  והצרפתית…אז ככה. שמתי את הוייז שידבר אלי בצרפתית. ולמדתי להבין אותו לגמרי. וגם כל בני הבית שקיטרו בהתחלה מבינים את כל ההוראות עכשיו. זה כמעט כמו לדבר בצרפתית בעקבות סדרות…

  אהבתי

  1. אוי, זה רעיון מבריק להעביר את הווייז לשפה שאת רוצה ללמוד. אבל זה לא מלחיץ במקרים שאת באמת צריכה את ההסברים כדי למצוא את המקום?

   אהבתי

 3. מיד הכנסתי את ההמלצות שלך לרשימה שלי בנטפליקס אבל משום מה Trapped לא זמין פה באמריקה. מאוד מעצבן.
  וכל הדיבורים על סגירת ישראבלוג הזכירו לי לומר לך שכיף שאת שומרת על הבלוג וממשיכה לכתוב. בטוחה שזה הרבה השקעה בשבילך, אז תודה ומקווה שתמשיכי!

  אהבתי

  1. trapped לא זמין באמריקה?? כמה מוזר. בד"כ הכל זמין באמריקה ואילו אצלנו יש שליש מההיצע.
   האמת שכיף גם לי לשמור על הבלוג, אז תודה גם לך!

   אהבתי

 4. גם אני רוצה אורגזמה בכפית! חולה על לינדט ושוקולד מריר באופן כללי.

  סדרה, איסלנדית, פינית וצרפתית? ממש מרחיבה אופקים שאת. מי ידע שיש טלוויזיה חוץ מארה"ב? (לאבמת).

  אהבתי

  1. זה לגמרי שווה כל קלוריה, הדבר הזה. אני ממש מחזיקה מעצמי על האיסלנדית וכו. סוף סוף חזרתי למחוזות שלא הייתי בהם מאז לימודי הקולנוע שלי באוניברסיטה (שאז כולם ראו קולנוע צרפתי וזילזלו באמריקאי).

   אהבתי

 5. לא אפשרי לי לראות את השפחה. too close for comfort, כמו שאומרים. יש מקומות בעולם שנשים חיות ככה. זה לא דיסטופיה, זה מציאות. המלצה לסידרה, אם עוד לא ראיתם: Rake. אוסטרלי ומשעשע והרבה פחות שחור מהסדרות הסקנדיביות שטובות אך מפחידות.

  אהבתי

  1. זו באמת לא בדרה קלה לעיכול, השפחה. וזה בהחלט מעורר מחשבה על נשים ומדינות פחות בנות מזל. אוסטרלי ומשעשע לעומת זאת נשמע מאוד מבטיח! יש בנטפליקס?

   אהבתי

 6. צחקתי בקול רם בכל הקטע על הגמילה (אלעק) מסוכר……………..
  סוכר הוא באמת אויב, אבל בני אדם אוהבים מתוק – ויש דרכים לאכול מתוק בלי שזה יקפיץ את הרמת הסוכר בדם לשמים – למשל כשאוכלים שוקולד, או גלידה – יש מספיק שומן שם כדי למתן את העניין הזה. 😂
  בכל מקרה דווחי אם הצליח לכם אחרי שזללתם את כל הסוכרים שהיו לכם בבית!

  לגבי טלוויזיה, זו היתה סקירה מעולה! אנחנו צופים רק דרך KODI, כך שיש לנו בדרך כלל גישה לכל הסדרות מכל המקורות. דווקא את La mante לא מצאתי שם בינתיים אבל הוספתי למועדפים את Border Town. מ-Trapped נהנינו מאד (למרות שקפאנו רק מלהסתכל על כל הפרקים), וגם את כל העונה של A handmaid's Tale ראינו כמעט בלי לנשום. מפחיד עד כמה זה לא דימיוני ולגמרי אפשרי ולא בעתיד הרחוק, מציאות שכזאת………….😱

  אהבתי

  1. ובכן, 24 השעות הראשונות עברו בהצלחה. אבל אולי זה בגלל שהיינו עוד באובר דוז מהסופ"ש. נראה איך יעברו הימים הקרובים.
   דווקא הסדרה הצרפתית היא המוצלחת בעיני מהשלוש. והשפחה מעולה ומפחידה, ברור לי שזה יכול לקרות. הרי מקומות שנכבשו על ידי דעאש, למשל, קרתה להם קטסטרופה באותה רמה, וזה פשוט קרה.

   Liked by 1 person

 7. אתם חמודים ! הקטע עם הסדרות קורע ועם ענייני שוקולד אני כמובן מזדהה לחלוטין

  אהבתי

 8. וואו, הממרח שוקולד לינדט נראה כל כך טוב, אני לא יכולה להתרכז בשום דבר אחר אחרי שראיתי אותו.

  אהבתי

 9. הממרח לינדט נראה כל כך טעים, אני לא יודעת איך הצלחתם לשמור אותו בארון עד עכשיו. סוכר מהסוג הזה חובה לאכול

  אהבתי

  1. זה החזיק בארון שבועיים, בעיקר בגלל שכל הזמן חשבנו שלא כדאי לפתוח ולבזבז אותו על סתם איזה לחם. שמרנו לארוחת בוקר של פאנקייקים.

   אהבתי

  1. דווקא לא רואה טלוויזיה זה תכונה ממש לא אולד פאשן, כי אם לגמרי בחירה תרבותית מורדת בקונבנציות. ראי עצמך בכחדשנית תרבותית.

   אהבתי

 10. המליצו לי לפני כמה זמן לראות את סיפורה של שפחה ותהיתי לגבי זה
  אולי באמת אני אתחיל לראות את זה (יש בVOD)
  אגב, יש אתר שאפשר לראות בו סדרות אונליין שנקרא https://gomovies.tech/
  אפשר למצוא שם כל מיני סדרות וסרטים (התחלתי לא מזמן לראות את house כי התגעגעתי לסדרה טובה ורוב מה שיש בTV בארץ זה פח הפחים)

  אהבתי

 11. הרגת אותי בענייני סוכר. מאחלת לכם הצלחה. שוקולד הורס לי את החיים משחר ההיסטוריה. בעבר הוא לא נשאר מחובר כמו סופר גלו לכל מיני איברים ואז הוא התחרט. הבוגד. ומאז אינני מישירה מבט במראה 👹
  ההמלצות משובחות. וההתנהלות שלכם בשמירה על האווירה מדליקה ברמות 😊

  אהבתי

  1. שוקולד הוא בסופו של דבר המאכל היחיד שהולך איתי מהילדות ולעולם לא נמאס לי ממנו. לעזאזל.

   אהבתי

 12. "גמל שלמה" באמת מעולה. כל השאר לא ראיתי. אני אוסיף לך סדרה לא אמריקאית, "top of the lake" יש כבר 2 עונות, אוסטרלית.

  אהבתי

  1. אוי, שכחתי לכתוב על טופ אוף דה לייק! שאני טיפשה. ראינו את העונה הראשונה. אני אהבתי, האופנוען קצת השתעמם, אז כנראה שאראה לבד את השנייה. והיא ניו זילנדית 🙂

   אהבתי

   1. כמה את סגורה על זה שהיא ניו זילנדית? כולם מדברים במבטא אוסטרלי והעונה השניה היא שהיא חוזרת לאוסטרליה. את המבטא הניו זילנדי אני לא יכולה לשכוח.. היו לי פעם אורחים מניו זילנד לכמה ימים. נכון החוקרת הראשית שכחתי איך קוראים לה פשוט מדהימה?

    אהבתי

    1. ותגידי לאופנוען שהוא עושה טעות חמורה אם הוא לא יצפה בעונה השניה, שהיא הרבה יותר טובה ומרתקת מהראשונה. אתם יכולים לראות באתר sdarot.pm עם תרגום לעברית.

     אהבתי

     1. יש בנטפליקס! שם ראינו את העונה הראשונה. אמרתי לו, מקווה לצפות בעונה השנייה גם ואז אכתוב על זה כאן.

      אהבתי

    2. העונה הראשונה מתרחשת בעיירה קטנה בניו זילנד. השחקנית עצמה לא ניו זילנדית – זו אליזבת' מוס, שחקנית אמריקאית, שהצליחה לשחק בסדרות פשוט מעולות – היא זואי, הבת הקטנה של הנשיא בארטלט ב"הבית הלבן", היא פגי אולסן ב"מד מן", היא הדמות הראשית ב"סיפורה של שפחה". איזה בחירות תפקידים מדהימות. וכן, היא שחקנית טובה ויפה בעיני, רק מה, היא סיינטולוגית.

     אהבתי

     1. את רצינית? היא הדמות הראשית בסיפורה של שפחה?? החלטתי לא להתחיל לראות סיפורה של שפחה כי אחותי אמרה לי שאין הפי אנד.באמת מאכזב לשמוע שהיא סיינטולוגית.

      אהבתי

 13. את כותבת מקסים.
  ובתור מכורה לנוטלה, עשית לי חשק לנסות לינדט.
  בעוד שבועיים בעלי יהיה באנגליה.
  ולהשיג את זה זו אחת המשימות שלו שם…

  אהבתי

  1. אני שמחה לבשר שהתגברתי על ההתמכרות לנוטלה. אבל זה בליגה אחרת לגמרי. אני מקווה שהוא ימצא באנגליה, זה יותר קטע גרמני. מצד שני, באנגליה יש הכל.

   אהבתי

  1. 😮
   ממש מוזר, מדובר בסדרות פחות מסחריות שיש פחות סיכוי שזכויותיהן נרכשו על ידי מישהו אחר בארץ.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s